Sun. Nov 28th, 2021

Mediat bullgare kanë publikuar një incizim nga lartë ku duket vendi i ngjarjes ku u aksidentua autobusi nga Maqedonia e ku mbetën të vdekur 45 persona dhe 7 tjerë janë lënduar, njofton Telegrafi Maqedoni.

Nuk dihet identiteti i të vdekurve e as i të lënduarve por informacionet e para nga autoritetet bullgare thonë se aksidenti ndodhi si shkak i një përplasjeje të autobusit me hekurat mbrojtës.

Pas kësaj supozohet se ka ndodhur një shpërthim që ka rezultuar me zjarr, nga i cili kanë gjetur vdekjen shumica e udhëtarëve në të.

Ministri i Brendshëm i Bullgarisë ka thënë se është i vështirë identifikimi i viktimave nga aksidenti tragjik i autobusit.

Përndryshe, sot në vendin e quajtur Pernik në Bullgari ka ndodhur një aksident i tmerrshëm i një autobusi nga Maqedonia e Veriut.

Nga ky aksident tragjik, kanë humbur jetën 45 njerëz nga Maqedonia kurse rreth 20 prej tyre raportohet se kanë qenë të rinj. /Telegrafi/