Parashikimi i motit per diten e sotme
LAJME

Parashikimi i motit per diten e sotme

Sot në Mal të Zi do të jetë kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë. Në veri, në mëngjes në lugina mjegull ose mjegull afatshkurtër, në pasdite zhvillimi i moderuar i reve, dhe në male është…

Me diell, deri në 37 gradë
LAJME

Me diell, deri në 37 gradë

Në Malin e Zi do të jetë kryesisht me diell sot dhe temperatura më e lartë ditore do të jetë 37 gradë. Pasdite, me vranësira të ndryshueshme, në disa vende reshje shiu afatshkurtër ose vranësira…

144,023 njerëz u rivaksinuan
Covid-19 MALI I ZI

144,023 njerëz u rivaksinuan

144,023 qytetarë u rivaksinuan në Mal të Zi, u botua në faqen e internetit covidodgovor.me. Doza e parë u mor nga 158,511 njerëz. Instituti i Shëndetit Publik njoftoi se 19 raste të reja të infektimit u regjistruan sot…