Sun. Nov 28th, 2021

Një ndërtesë shumë-katëshe ende në ndërtim është shembur në Lagos, Nigeri, duke u kthyer në një pirg gjigand betoni.

Incidenti ndodhi dje pasdite në zonën e pasur Ikoyi, teksa pamjet shokuese nga vendngjarja tregonin ndërtesën të rënë përtokë në gjurmën e saj.

Një numër i papërcaktuar punonjësish janë të bllokuar nën rrënoja dhe grupe të shumta shpëtimi janë dërguar në vendngjarje.