Tue. Jan 25th, 2022

Alvaro Morata do të ndërrojë sërish skuadër.

Sipas “Calciomercato”, Juventusi nuk do të shfrytëzojë kartonin e blerjes së përhershme.

Sulmuesi është në vitin e dytë të huazimit nga Atletico Madrid, por nuk i ka bindur drejtuesit e klubit që ta mbajnë.

Juve vështirë se do të paguajë 35 milionë euro, shifër e vendosur në klauzolë pas dy vitesh huazimi dhe do të rikthehet sërish në Spanjë në fund të sezonit.

Morata ka shënuar vetëm pesë gola këtë edicion në Serie A, shtatë në total në të gjitha garat. /Gazeta Express/