Tue. Jan 25th, 2022

LIVE, Crystal Palace-Southampton 1-2 Zaha 2’/ Ward-Prose 33′, Broja 36′

Armando Broja po shkëlqen në sezonin e tij debutues në Premier League. Shqipëria e ka më fund Halandin e saj, teksa 20-vjeçari po shënon rregullisht në kampionatin më të fortë të Europës. Sulmuesi shqiptar ka tundur rrjetën me një gol të çmendur kundër Crystal Palace-t.

Broja ka shënjestruar portën nga jashtë zone dhe me një goditje mjaft të bukur e ka ndalur më pas topin në rrjetë. Ndeshja shkon tashmë në shifrat 1-2 për Southampton-in, që përmbys shifrat në Londër.

NDIQNI VIDEON – VIDEO