Sat. Oct 23rd, 2021

Në pjesët jugore dhe qendrore të Malit të Zi, nesër do të jetë me diell me re të herëpashershme të vogla ose të moderuara, dhe temperatura më e lartë ditore do të jetë 35 gradë.

Në veri do të jetë me vranësira të kthjellëta me intervale me diell, dhe kryesisht, në fund të ditës dhe në mbrëmje në disa vende shi i dobët ose reshje shiu me bubullima.

Sipas Institutit të Hidrometeorologjisë dhe Sizmologjisë, era do të jetë e dobët deri në mesatare në jug dhe perëndim.

Temperatura e ajrit në mëngjes nga dhjetë në 23, dhe më e larta në ditë nga 25 në 35 gradë.