Sun. Nov 28th, 2021

Lëkundje tërmeti janë regjistruar këtë të hënë në Turqi.

Mediat e huaja bëjnë me dije se tërmeti ka qenë me magnitutë 4.7 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ka qenë në provincën Eruzurum.

Deri më tani autoritetet njoftojnë se ka patur vetëm disa dëme materiale në banesat e vjetra në qytet. Lëkundjet shkaktuar panik te banorët: Çfarë po ndodh këtu”, dëgjohet të thotë një nga qytetarët.