Tue. Jan 25th, 2022

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.2 është regjistruar ditën e sotme afër brigjeve të Kalifornisë.

Këto të dhëna janë siguruar nga Vëzgjuesit Gjeologjik të ShBA-së. Sipas medias CNN raporton se tërmeti ndodhi afër Kepit Mendocino pranë kontesë Humboldt dhe u ndje deri në San Francisko dhe Chico, Kaliforni.

Deri më tani nga raportimet e para bëhet me dije se nuk është regjistruar asnjë dëm kata strofal.

Megjithatë ekipet e emergjencës shtojnë se tërmeti ka shkaktuar pa nik tek qytetarët dhe disa dë me të tjera material.